Aktywny wypoczynek w Górach

Moc atrakcji

Moc atrakcji

Kotlina Kłodzka słynie ze swoich uzdrowisk, wśród których najpopularniejszym jest Kudowa-Zdrój. Umiarkowanie – bodźcowy mikroklimat Kudowy, z powietrzem przesyconym olejkami eterycznymi oraz wodami szczawianowymi, żelazistymi, arsenowymi oraz radonowymi dobroczynnie wpływa na serce i układ krwionośny. Moc atrakcji czeka na Was nie tylko w samej Kotlinie Kłodzkiej, ale również po czeskiej stronie granicy. Skalne Miasto Ardspach to niespełna godzina jazdy samochodem, a czeska stolica – Praga to podróż zaledwie dwugodzinna. Hotel Verde Montana Wellness & Spa to idealna baza wypadowa dla spragnionych uroków okolicy turystów, gdzie przyjemnie wracać po pełnym wrażeń dniu.

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój

Kudowa daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Miłośnicy wędrówek docenią przepiękne krajobrazy Gór Stołowych i będą mogli podziwiać tak piękne miejsca, jak Błędne Skały lub Szczeliniec Wielki. Miasto i jego okolicę otacza gęsta sieć szlaków rowerowych, bardzo dobrze połączonych z trasami rowerowymi po stronie czeskiej co daje znakomite możliwości zwiedzania. Kudowa-Zdrój jest również świetną bazą wypadową dla narciarzy, którzy mogą korzystać z oferty ośrodków narciarskich takich jak Zieleniec oraz obfitej sieci narciarskich tras biegowych.

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój

Polanica to urocza wypoczynkowo – uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Usytuowana w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, zajmuje południowowschodnie zbocza wzniesień u podnóża Gór Stołowych. W centrum malowniczego miasta znajduje się przepięknie usytuowany, wpisany do rejestru zabytków urokliwy Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych.

Góry Stołowe

Góry Stołowe

Góry Stołowe są unikatowe w Polsce, a i w Europie nie ma zbyt wiele regionów, w których występują góry o podobnej, płytowej budowie geologicznej. Wypiętrzone przed 30 milionami lat wzięły swoją nazwę od górno-kredowych piaskowców ciosowych, które ułożone są poziomo i płaskie jak stół – stąd nazwa gór, Góry Stołowe. W 1993 roku powstał Park Narodowy Gór Stołowych liczący ponad 100 km szlaków. Nawet jeśli nie jesteście wytrawnymi wędrowcami i zdobywcami górskich szczytów, warto choć raz w życiu ujrzeć opisywane cuda natury. Szlaki nie są ciężkie, dostosowane do różnych możliwości a zjawiskowością gór wynagradza z nawiązką poniesione trudy wyprawy.

Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka

Kotlina KłodzkaKotlina Kłodzka to niecka w obrębie Sudetów Wschodnich oraz Sudetów Środkowych. Kotlinę opasują Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe, Bystrzyckie, Orlickie i Masyw Śnieżnika we wschodnich Sudetach. Cały region to historyczna Ziemia Kłodzka. Na Ziemi Kłodzkiej funkcjonuje aż pięć uzdrowisk: Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój, Długopole-Zdrój i Lądek-Zdrój. Czynne są tutaj dwa potężne kompleksy narciarskie – Czarna Góra (Masyw Śnieżnika), a także Zieleniec (dzielnica Dusznik-Zdrój) – gdzie pokrywa śnieżna zalega tutaj nawet przez 150 dni w roku.

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej oraz jednym z większych w Sudetach. Leży w paśmie Gór Orlickich na wysokości ok. 950 m n. p. m., gdzie panuje specyficzny, jedyny taki w Polsce mikroklimat zbliżony do alpejskiego. Wywołuje on w organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co znacznie poprawia samopoczucie i witalność osób przebywających w Zieleńcu.

Sudety

Sudety

Sudety są jednymi z najstarszych gór w Polsce i jednym z dwóch dużych pasm górskich na południu Polski. Rozciągają się na długości około 300 km na obszarach województwa dolnośląskiego oraz opolskiego, a także na terenie  Czech. Sudety charakteryzują się zróżnicowaną rzeźbą terenu, co doceniają miłośnicy turystyki pieszej, tras rowerowych, czy też wielbiciele zjazdów na nartach, snowboardzie lub zwolennicy nart biegowych.

Szlaki piesze

Szlaki piesze

Przy samym Hotelu Verde Montana swój początek mają szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności. Z Hotelu do jednego z najbardziej atrakcyjnych rejonów w Górach Stołowych - zespołu Błędnych Skał możemy dojść w czasie około 2 godzin w jedną stronę, a odległość do opisywanych cudów natury wynosi tylko 7,3 km. Niewiele dalej znajduje się Szczeliniec Wielki, najwyższy (919 m) szczyt w Górach Stołowych.

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Hotel Verde Montana zachęca wszystkich do jazdy na rowerze po najlepszych ścieżkach rowerowych w Centralnej Europie! Trasy rowerowe w Parku Narodowym Gór Stołowych Turyści preferujący jazdę na rowerze, skorzystać mogą z wytyczonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie, tras rowerowych.  Trasy te wyznaczone zostały w sposób umożliwiający dotarcie na rowerze do najciekawszych fragmentów Gór Stołowych. 

Stoki narciarskie

Stoki narciarskie

Zieleniec Ski Arena to stolica narciarstwa alpejskiego Ziemi Kłodzkiej. Wszystko jest zasługą przede wszystkim 23 kilometrom malowniczych i pięknie położonych tras narciarskich, zróżnicowanych zarówno pod względem długości, jak i pod kątem zaawansowania. Stoki narciarskie Zieleńca są idealne dla wymagający narciarze i snowboardziści, jak również dla całych rodzin, które chcą zdobywać pierwsze narciarskie szlify lub miło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Koniecznie należy dodać, że większość dostępnych w Zieleniec Ski Arena tras (22), posiada sztuczne oświetlenie, dzięki czemu jazda może trwać aż do godziny 21:00.

Spływy pontonowe

Spływy pontonowe

Chcesz aktywnie spędzić czas z rodziną albo zorganizować wyjątkową niespodziankę dla najbliższych, wspaniałym pomysłem będzie spływ pontonem lub kajakiem Przełomem Bardzkim. Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa zjawiskowym, biegnącym cudownie krętym przebiegiem Nysy Kłodzkiej. Pomiędzy niezwykłymi łąkami, wysokimi skałami, wśród pięknych obszarów leśnych, które porastają zbocza gór Bardzkich, doświadczą Państwo zachwycających widoków i w doskonały sposób zainwestują swój cenny czas, który na zawsze pozostanie pięknym wspomnieniem przeżytych na łonie natury chwil.