Położenie naszego hotelu

Hotel Verde Montana w Sudetach to wspaniałe miejsce na relaks i wypoczynek dla rodzin z dziećmi, gości indywidualnych oraz gości biznesowych. Nasz hotel to miejsce przemyślane kompleksowo, gdzie nie ma czasu na nudę. Centralna lokalizacja Hotelu u podnóża najpopularniejszego pasma górskiego Sudetów oraz dostęp do licznych i blisko położonych atrakcji daje możliwości zorganizowania wolnego czasu dla całych rodzin, jak też par oraz osób podróżujących pojedynczo.

Górski klimat

Górski klimat

Hotel usytuowany jest w Kudowie Zdrój u stóp Góry Parkowej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Jak wszystkie uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej posiada klimat podgórski, który sam przez się należy na ogół do łagodnej lub średnio pobudzających. Właściwości klimatu Kudowy wpływają bardzo korzystnie na szereg procesów ustrojowych: krążenie krwi, oddychanie i trawienie, sprawność układu mięśniowego i nerwowego.

Atrakcje w Sudetach

Atrakcje w Sudetach

Kudowa Zdrój  i okolica obfitują w liczne atrakcje turystyczne. Pobliskie Góry Stołowe, przyciągają ludzi spragnionych kontaktu z dziewiczą naturą. Szczególną popularnością cieszą się fantastyczne labirynty skalne "Błędne Skały" oraz najwyższe wzniesienie Gór Stołowych "Szczeliniec Wielki". Nie można pominąć Skansenu Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie. Na terenie tego ludowego muzeum organizowane są liczne imprezy folklorystyczne, wypieki i konsumpcja chleba oraz innych produktów wiejskich.

Zieleniec

Zieleniec

Hotel ma również doskonały dojazd do Zieleńca, który leży w odległości 18 km od hotelu w paśmie Gór Orlickich i jest jeden z największych Ski Resortów w Sudetach. Duża ilość opadów w okresie zimowym sprawiają, że w Zieleńcu śnieg leży blisko 150 dni. Sezon narciarski rozpoczyna się od listopada i trwa do końca marca. Mieści się tu 29 wyciągów w tym podgrzewany wyciąg kanapowy. To bez wątpienia miejsce godne polecenia osobom, które kochają białe szaleństwo.

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko

W odległości 37 km od Hotelu w regionie Kotliny Kłodzkiej znajduje się najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce - Twierdza Kłodzko,  która zachęca do odwiedzenia swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można ogromne bastiony i komnaty oraz wraz z przewodnikiem przejść podziemnym chodnikiem minerskim. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę.