Stoki narciarskie

Atrakcje zimowe w Kudowie Zdrój

Atrakcje zimowe w Kudowie Zdrój

Kudowa Zdrój jest świetną bazą wypadową dla narciarzy, którzy mogą korzystać z oferty zlokalizowanych w pobliżu ośrodków narciarskich obfitej sieci narciarskich, tras biegowych oraz lodowiska. W pobliżu naszego hotelu czynne są dwa potężne kompleksy narciarskie – Zieleniec SKI Arena oraz Czerna Hora (Czechy) – gdzie pokrywa śnieżna zalega tutaj nawet przez 150 dni w roku.

Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena

Obiekt ten jest jednym z największych ski resortów w Sudetach, położony jest zaledwie 20-25 minut jazdy samochodem od hotelu. Największy w regionie ośrodek sportów zimowych i jedno z nielicznych miejsc w Polsce o prawdziwie alpejskim mikroklimacie, po prostu idealne miejsce na narty. Wywołuje on w organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co znacznie poprawia samopoczucie i witalność osób przebywających w Zieleńcu.

Trasy Zieleniec Ski

Trasy Zieleniec Ski

Do dyspozycji szusujących jest blisko 30 wyciągów narciarskich, 20 z nich posiada sztuczne oświetlenie, co umożliwia jazdę na nartach nawet do 21:00. Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to miejsce dla fanów każdej odmiany narciarstwa. Większość stoków to królestwo alpejczyków, grzbiet Gór Orlickich czy trasy w Górach Bystrzyckich – klasyków. Natomiast położone przy trasie W6 oraz przy Diamencie tereny to miejsca przeznaczone dla pasjonatów jednej deski i freeridowej odmiany nart.

Černá Hora PEC

Černá Hora PEC

SkiResort Černá Hora to największy ośrodek sportów zimowych w Czechach. Położony jest zaledwie 1h 10 min jazdy samochodem od naszego hotelu. Obiekt posiada idealnie przygotowane trasy zjazdowe, dla doświadczonych narciarzy oraz osób, które w tym sezonie planują rozpocząć swoją przygodę z nartami. Ośrodek narciarski Černá Hora to wszystkie rodzaje tras zjazdowych o całkowitej długości ok. 20 km, z czego 77 procent ma pełny system sztucznego naśnieżania. W sumie są tam cztery kolejki linowe i 22 wyciągi, gdzie każdy narciarz czy snowboardzista znajdzie coś dla siebie.

Ośrodek zimowy w Jańskich Łaźniach

Ośrodek zimowy w Jańskich Łaźniach

W pobliżu Černá Hory - 4 km 12 min (53 km od Kudowy) znajduje się Ośrodek w Jańskich Łaźniach, który ma jedyną w Czechach 8-osobową kolej gondolową i nartostrady każdego stopnia trudności. Należą one do najdłuższych w Czechach, ponieważ ich długość sięga 3 km. Saneczkarze mogą skorzystać z 3,5 kilometrowej trasy Czernohorskiej, przygotowanej wyłącznie dla nich.

Stacja zimowa w Czarnym Dole

Stacja zimowa w Czarnym Dole

Nieopodal Černá Hory - 6 km 8 min (58 km od Kudowy) położona jest Stacja zimowa w Czarnym Dole, która wyróżnia się szerokimi stokami, nowocześnie wyposażonym KID-Parkiem do nauki jazdy oraz snow parkiem ze specjalnymi poręczami i skoczniami dla snowboardzistów.

Ośrodek narciarski w Swobodzie

Ośrodek narciarski w Swobodzie

W bezpośrednim sąsiedztwie Černá Hory - 3 km 6 min (51 km od Kudowy) mieści się Ośrodek w Swobodzie nad Upą który jest ośrodkiem typu rodzinnego z łagodnym stokiem. Ma na stałe zamontowaną darmową trasę slalomową, z bramkami i pomiarem czasu. Można ją oczywiście wcześniej zarezerwować i organizować tam własne zawody.

Trasy biegowe

Trasy biegowe

Na terenie Kotliny Kłodzkiej znajduje się wiele idealnych miejsc, gdzie jazdę na nartach biegowych można połączyć z podziwianiem piękna przyrody, które widać w każdym zakamarku tego malowniczego regionu. W okolicy naszego hotelu mogą Państwo skorzystać z następujących tras biegowych: Jamrozowa Polana, Lasówka, Spalona oraz Czarna Góra Resort .

Lodowisko miejskie

Lodowisko miejskie

Zapraszamy Państwa do skorzystania z lodowiska w Szczytnej, gdzie przy dobrej muzyce możecie świetnie spędzić czas z najbliższymi. Lodowisko znajduję się mieście Szczytna, którego, odległość od Kudowy Zdroju wynosi 20 km.